29.05.2022

Неоголошена війна триває

Друзі!

Триває битва за свободу та незалежність нашої країни! Ми захищаємо свою землю від російських агресорів-окупантів. Справедливість на нашому боці, бо ми стоїмо за свою землю. Весь світ підтримує Україну у її боротьбі. До захисту нашої держави долучились і українські письменники – хтось воює зі зброєю в руках, а хтось працює на літературному фронті. Сьогодні знайомимо вас з книгами, які розповідають про історію нашої держави після початку російської агресії у 2014 році та присвячені нашій славетній українській армії.

 

Горіха Зерня, Т. Доця / Т. Горіха Зерня. – Київ : ВД Білка, 2019. – 288 с.

Події роману розгортаються навесні-влітку 2014-го року у Донецьку. Доця – мешканка Донецька, волонтерка, одна з тих, хто своїми руками будував українську армію у 2014 році. Вона втратила родину, дім, роботу, ілюзії, але не втратила надію та віру, змогла віднайти новий смисл і опору. Динамічний сюжет книги, сповнений волонтерськими пригодами, по-справжньому перехоплює подих. Це книга про надлюдську віру у свою справу, патріотизм і дружбу. Про відвагу знайти своє і нікому його не віддати. Свій дім, свою батьківщину, своє серце, право ходити з високо піднятою головою. Роман має документальне підґрунтя: майже всі персонажі мають своїх прототипів, майже всі події відбулися насправді.

"Доця" – дебютна книжка української письменниці та волонтерки Тамари Горіха Зерня. Вона відзначена премією "Книга року BBC-2019", а у 2022 році за цю книгу письменниця отримала Національну премію України імені Тараса Шевченка.

Мариуполь. Последний форпост. События, изменившие нас. 2014-2015. – Київ: POLIGRAF UA, 2018. – 304 с. : ил.

Маріуполь – це східний форпост України, місто-герой, захисники якого гідно тримали оборону і виявили героїзм та стійкість під час відсічі збройної агресії Російської Федерації. У 2014 – 2015 роках місто теж хотіли захопити російські окупанти. Книга розповідає про ці події: бездіяльність влади, провокаторів та російських гастролерів, масовий підкуп людей і агресивну пропаганду, яка затьмарила людям розум.

Чотири сотні років тому на місці сучасного Маріуполя був головний форпост козацтва ‒ Домаха, центр Кальміуської паланки. Козаки до 1768 року захищали Приазов'я від татар, рятуючи від руйнування всю територію нинішньої України.

Через чотири століття місто знову виявилося останнім форпостом на шляху ворога, а маріупольці опинилися в епіцентрі військового конфлікту.

У книзі зібрано 150 репортерських фотографій, є унікальні інтерв'ю, документи, свідчення очевидців, як зароджувалась "російська весна" і хто стояв за цим.

Патрік. Герої сучасності / Патрік. – Київ : ВД Білка, 2019. – 120 с. : іл.

"Патрік" – це псевдо Сергія Адаменка, який влітку 2014-го був одним із тих, хто поповнив лави добровольців, що йшли визволяти Схід від московської окупації. Йому довелося повоювати у складі 1-ї Окремої штурмової роти Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор". "Патрік" пішов на війну, щоб познайомитися з героями, а в результаті став одним з них: звичайних, непомітних у мирному місті й незамінних на лінії вогню. Так з'явилася ця книжка. Про війну, про людей війни – справжніх Героїв України, на яких вона і тримається. Долі побратимів, полеглих смертю героїв та ще живих, "Патрік" закарбував на сторінках власної книги.

Прозапас, В. Хроніка революції, війни та реваншу / В. Прозапас. – Київ : ВД Білка, 2021. – 424 с. : іл.

Наш земляк, учасник російсько-української війни Валерій Прозапас, працював над цією хронікою сім років. Вона про події, безпосереднім учасником яких був автор: Революцію гідності, війну на Донбасі. Етапи становлення держави, фундаментальні досягнення та невдачі, дії та заяви політиків і громадських діячів, слова та вчинки активістів і журналістів знайшли відображення в цьому літописі України часів виборювання справжньої незалежності. В епоху постійних інформаційних спецоперацій переосмислення своєї історії набуває особливого значення. Наша пам’ять – це наша зброя, і єдиний шанс виправити помилки минулого та не повторювати їх в майбутньому. Ця "Хроніка" для тих, хто це усвідомлює.

Шлях українського воїна. – Київ : Балтія-Друк, 2020. – 112 с. : іл.

Це книга про українську армію, адресована дітям та юнацтву. З її сторінок ви дізнаєтесь про історію нашої армії: про походи князів Олега та Святослава; про козацьку армію Війська Запорозького, слава якої гриміла світом; про переможні шляхи солдатів Українських фронтів у Другій Світовій війні; про славетних нащадків гайдамаків і Січових стрільців, які у 2014-му добровільно стали на захист рідних кордонів, і нині боронять від російських загарбників рідну Україну.

Книга також розповідає про різні підрозділи армії, що мають працювати як злагоджений механізм, щоб достойно захищати рубежі країни. А ще "Шлях українського воїна" зорієнтує та підкаже, які навички потрібно розвивати для тієї чи іншої військової професії. З книги ви дізнаєтесь і про те, що таке воєнний стан, мобілізація, позиції чи військова операція, чим відрізняються відділення, рота та батальйон тощо. Цікаве у цій книжці ще й те, що читач зможе перевірити свої знання невеличкими тестами, які містяться на її сторінках.

Війна – це історія, яка твориться зараз, і ми всі її учасники. Тож читайте, пізнавайте і творіть.

28.03.2022

Гарний настрій з новинкою

Друзі!

До нашої бібліотеки надійшло чималенько новеньких книжок. І щойно ми відкриємось (сподіваємось, що це відбудеться найближчим часом), ви зможете познайомитись з пригодницькими історіями та отримати незабутні враження та емоції. А поки що знайомимо вас з книгами про кмітливих детективів та таємничі загадки, таємні клуби та захопливі подорожі. А ще про історії справжньої дружби, яка навчить вас бути добрими й завжди допомагати тим, хто в біді. Сподіваємось, що книги про веселі, а часом і небезпечні пригоди стануть для вас друзями, і ви захочете їх читати знову і знову. Тож відкривайте книги та поринайте у пригоди!

 

Гаврош, О. Врятувати Тараса Шевченка : повість / О. Гаврош. – Харків : Фоліо, 2020. – 156 с. : іл.

Можливо ви вже читали книгу Олександра Гавроша "Музей пригод", в якій за допомогою крісла-гойдалки – міжчасового порталу – герої потрапляють до Києво-Печерської лаври XVII століття? Повість "Врятувати Тараса Шевченка" є її продовженням. Про Тараса Шевченка написано багато, а от героєм фантастичного твору для школярів він стає вперше.

Одного разу, побачивши у Музеї Шевченка вже знайоме крісло-гойдалку ‒ загадковий портал переміщення у часі, – директор Музею раритетів Роман Лук’янович Попадинець вирішує відправитися у ХІХ століття, щоб урятувати Тараса Григоровича від 10-річного заслання у казахські степи. Разом з ним вирушають у мандри часом син Попадинця Ясь та юна хранителька музейних фондів Яна Приймак. Героям доведеться пережити цілий калейдоскоп карколомних пригод: вони побувають у Києві ХІХ століття, познайомляться з Афанасьєвим, який згодом стане Афанасьєвим-Чужбинським, поспілкуються із самим Великим Кобзарем... А чи вдасться їм порятувати його, ви зможете дізнатися, прочитавши цю захопливу книжку з веселими малюнками.

Кокотюха, А. Врятуйте Бетмена : повість / А. Кокотюха. – Харків : Фоліо, 2020. – 106 с. : іл. – (TeenBookTo).

У книзі дві історії про пригоди шаленої парочки юних сищиків Максима Білана і Дениса Черненка: "Врятуйте Бетмена" та "Фальшиве кіно".

Шкільний бал, де у конкурсі на найкращого супергероя можна виграти приз, не передбачав нічого небезпечного. Однак на тих, хто записався на конкурс, розпочинається справжнє полювання із залякуванням. І навіть тим, хто спробує захистити інших, теж дістанеться. Тож Максиму та його друзям доведеться-таки поламати голову, аби вирахувати підступного злочинця і врятувати справжнього Бетмена.

Напевно кожен мріє знятися у кіно. Таку мрію має й Сашко – герой повісті "Фальшиве кіно". Але він ще не розуміє, наскільки небезпечним буває дорослий світ і які неприємності можуть бути на майданчику, де знімають кіно.

Головні герої повістей проявляють неабияку витримку і сміливість! А як все ж виплутаються з халепи – дізнаєтесь самі.

Мелех, А. Емі і Таємний клуб Супердівчат : повість / А. Мелех. – Львів : ВД Старого Лева, 2020. – 176 с. : іл.

Це перша книжка з серії польської письменниці Агнєшки Мєлех про допитливу дівчинку шести років, яка обожнює таємниці. Емі разом з подружками засновує Таємний Клуб Супердівчат. Що ж таємничого може трапитися в житті дошколярок? А от і дізнаєтесь, прочитавши про супертаємне завдання та розслідування, яке розпочинають дівчата. Вони слідкують за підозрілим професором Каганеком, який певно замислює підступний план – підірвати всі вулкани Землі. Звичайно, це може виявитися і вигадкою, та дівчаткам цікаво дізнатися правду. Книга містить навіть поради щодо створення власного таємного клубу. Читайте!

Райленс, У. Пеппі Пеппер. Метушня на ярмарку / У. Райленс. – Харків : ВД Vivat, 2020. – 160 с. : іл. – (У вирі пригод).

Пенні Пеппер, три її найближчі подружки-детективки та їхній песик-шукач Джастін вирушили на ярмарок у пошуках якого-небудь загадкового злочину, щоб його розплутати. Загалом з цим вони справлялися непогано. Однак, ніхто не міг і подумати, що дещо жахливе станеться саме з ними. А почалося з того, що Пенні втратила гаманець. І не тільки вона. У багатьох відвідувачів ярмарку зникли гаманці, годинники та мобільні телефони. Зчинилася справжня метушня, тож команда детективок має спіймати кишенькового злодія й повернути вкрадене. Здається, це саме та детективна загадка, про яку так мріяли дівчатка! Та чи вдасться їм вирахувати злодія?... Давайте дізнаємось разом.

Стівенсон, С. Агата Містері. Таємниця фараона : роман / С. Стівенсон. – Київ : Рідна мова, 2020. – 128 с. : іл. – (Дитячий детектив)

Агата Містері – головна героїня циклу дитячих детективів італійського письменника. Наділена дивовижним чуттям і феноменальною пам’яттю, вона мріє стати письменницею детективних романів. Разом зі своїм простакуватим двоюрідним братом Ларрі, студентом детективної школи, вона подорожує світом, щоб розв’язувати найзаплутаніші секрети. Допомагає їм відданий дворецький, капосний сибірський кіт і сила-силенна дивакуватих родичів.

У першій книзі серії дія відбувається в Єгипті. Група археологів готується оголосити всім про виявлення гробниці таємничого фараона. Це відкриття могло б стати найбільшою сенсацією... але, на жаль, безцінна табличка з підказками, як знайти гробницю, викрадена. І цю таємницю можуть розкрити лише детективи Агата та Ларрі Містері! Чи розгадають вони цю загадку? Цікаво? Тоді в подорож разом з героями!

 

13.12.2021

Гарний настрій з новинкою

Друзі!

І знову говоримо про новенькі книжки! Сьогодні про ті, що можуть дати відповіді на "незручні" запитання, які діти часто соромляться поставити перед дорослими. Так, це книги саме "про це": про будову вашого тіла, гігієну, збереження інтимності, про зміни, які відбуваються з людиною протягом її життя і про те, звідки беруться діти. Це ж нормально, коли діти починають цікавитися своїм тілом і замислюватись над змінами, що відбуваються в організмі. Але дорослі не завжди можуть пояснити і дати змістовну відповідь, а знання, отримані у дворі або з Інтернету не завжди достовірні. І дуже добре, що є такі гарні помічники, як книги! Нещодавно ми отримали кілька цікавих видань, автори яких дають легкі і правдиві пояснення, без жодної капусти, лелек та інших казочок. Тож завітайте до бібліотеки. Не пожалкуєте!

 

Смаль, Ю. Я і він. Про хлопчаче без секретів / Ю. Смаль. – Київ : Моя книжкова полиця, 2020. – 100 с. : іл.

З цієї веселої книги маленькі читачі разом із головним героєм Максом дізнаються про те, як влаштовано хлопчаче тіло. Допитливий пустун Макс, як і більшість хлопчиків його віку, цікавиться своїми інтимними органами та розпитує про них у батьків. З гумором, цікавими фактами, словничком та ілюстраціями, книга відповість на ці питання. Написана вона легкою та доступною мовою і буде цікавою як дітям, так і їх батькам.

 

Ярмоленко, Ю. Малечі про інтимні речі / Ю. Ярмоленко. – Харків : Юнісофт, 2020. – 48 с. : іл. – (Енциклопедія для допитливих).

Книга розповідає юним чомусикам про особливості побудови та призначення статевих органів дівчаток та хлопчиків; пояснює, що не буває неправильних чи некрасивих органів, їх не варто соромитися, бо вони забезпечують нормальне функціонування організму. У книзі діти знайдуть правила інтимної гігієни, яких обов'язково мають дотримуватися хлопчики і дівчатка. Ще книга дає відповіді на питання: звідки беруться діти та як правильно називаються статеві органи. Є розділ про безпеку дитини, в тому числі і в Інтернеті. Якщо якийсь розділ не цікавий – то можна його пролистати, подивитися картинки, а з часом знову повернутися до нього і прочитати. Ця книга має зручний формат та малюнки, хоча і трохи дитячі, але саме вони допомагають дивитися на «складні» речі простіше.

 

Герцог, А. Не в капусті й не лелека / А. Герцог. – Харків : Юнісофт, 2020. – 32 с. : іл. – (Найкращий подарунок).

Поява на світ нової людини – тема, яку батьки часто вважають за краще обходити стороною. Але ж для дітей вона страшенно цікава! «Не в капусті й не лелека» – захоплива та пізнавальна книжка, яка розповідає про статеве дозрівання, зачаття та перебіг вагітності на прикладі теплої та милої історії однієї дружньої сім'ї.

В родині Оскара та Мії зовсім скоро буде поповнення – у них з'явиться братик! Діти з нетерпінням чекають його появи. Батьки розповідають їм про те, що відбувається протягом дев'яти місяців у маминому животику. Оповідь побудована як діалог між двійнятками Оскаром та Мією і їхніми батьками, а запитань у них хоч відбавляй: як у маму потрапила татова "клітинка"? Як дізнатися хто народиться – хлопчик чи дівчинка? Чи не лусне раптом мама? Чи не падає те, що їсть мама, на голову дитинці? А як виходять двійнята? Чому дітки можуть бути схожими на дідуся й бабусю? Пояснення легкі і правдиві, а великі гарні малюнки неймовірно толерантні і естетичні. У письменниці були наукові консультанти – лікарі й педагоги, які допомогли розповісти про весь цей фізіологічний ланцюжок – від запліднення до народження дитини.

 

Котка, А. 100 та 1 запитання й відповідь про це. Усе, про що підлітки соромляться говорити з дорослими. / А. Котка. – Київ : ПП Кристал Бук, 2020. – 64 с. : іл.

Як підлітку знайти правильні відповіді на свої делікатні питання? Що в таких випадках відповідати синові чи доньці? Як дібрати слова, аби просто й зрозуміло розповісти про фізіологічні процеси, що відбуваються в організмі в період статевого дозрівання і сформувати правильне ставлення до власного тіла? У книжці коректно висвітлюються теми, на які дорослі та підлітки часто не наважуються говорити відверто. Читачі вважають, що це одна з найкращих книг для сором’язливих підлітків.

 

Пейткс, М. Бруно дорослішає. Що варто знати про дозрівання / М. Пейткс. – Львів : Урбіно, 2019. – 48 с. : іл.

Хлопчику Бруно десять років, він полюбляє грати у футбол і нерідко витрачає час на ігрову приставку, однак є і те, що серйозно бентежить малого: нещодавно він почав помічати, що у нього швидко ростуть ступні, але сам він залишається невеличким на зріст. Далі ̶ більше: голос, гормони, прищі, зміни настрою, ваги, зросту, ріст яєчок і пеніса, ерекція, полюція. Дорослим ці проблеми можуть видатися смішними, але для підлітків це справді тривоги й хвилювання. Вік від десяти до тринадцяти років є досить-таки складним, адже саме в цей період у дітей починають з'являтися перші дорослі питання, виникають перші комплекси і перші переживання. Як перестати комплексувати та прийняти себе таким, яким ти є ?

Ця невеличка книжка про перші зміни в організмі хлопчиків, яку можна прочитати за 15 хвилин, чітко і доступно розповідає про їхнє дорослішання. А ще в книзі гарні малюнки, всілякі схеми та формули, терміни й наукові назви. І взагалі, якщо більше знати про свій організм, то оте дорослішання не таке вже й страшне.

 

21.06.2021

Друзі!

І знову для вас чергова порція інформації про новенькі книжки!

Цього разу ‒ це книги про дівчат і для дівчат. Захопливі історії і про ваших сучасних однолітків, а також про дівчат, які жили в інші часи.

Підлітковий вік… Дорослішання… Це дуже непростий період! Ви змінюєтеся, змінюються ваші інтереси та вподобання. З’являються перші симпатії, ви вперше закохуєтесь і зовсім не знаєте, що робити зі своїми новими почуттями… А тут ще й постійні непорозуміння з друзями або батьками. Ці питання вирішують і головні героїні книг, які ми вам пропонуємо прочитати.

Але це тільки невелика частина книжок на цю тему. На полицях нашої бібліотеки є ще багато інших новеньких книжок! Рекомендуємо їх до прочитання і дорослим, і підліткам!

Тож не баріться і пам’ятайте: книги сумують без вас!

 

 

Мензатюк, З. Ангел Золоте Волосся : повість / З. Мензатюк. - Київ : Знання, 2019. - 127. - ( Скарби).

 

Чи може в сучасному світі статися диво? Таке, щоб минулися усі Галині нещастя: погані стосунки з учителькою та однокласниками, те, що в неї не "круті" батьки, а головне ‒ хвороба братика, через яку життя стало зовсім нестерпним. На дівчинку чекає багато пригод, цікавих і, часом, небезпечних: мандрівка в далеку давнину, де Галя побачить княжий Київ, дізнається секрети старовинного мистецтва, а заодно й історію одного з найзнаменитіших шедеврів Київської Русі ‒ геніального творіння Алимпія Іконописця. А ще в неї з’явиться незвичайний друг ‒ Ангел Золоте Волосся. Це він допоможе Галі здобути одне з найважливіших людських умінь ‒ уміння бути щасливою.

 

Новацька-Тітаренко, Т. Завтра новий день, або На гілці старої яблуні / Т. Новацька-Тітаренко. - К. : Час майстрів, 2020. - 80 с.: іл. - (Рекомендуємо прочитати ).

 

Маргарита мріє мати те, що для багатьох її однолітків норма: брендові модні речі, дорогі ґаджети, заможних батьків. А ще хоче не проводити вихідні та канікули в селі, а тусити разом із друзями в місті. І звісно, задивляється на найвродливішого хлопця в школі ‒ Ігоря. Вона сумує, що замість дискотек чи зустрічей з подружкою Нелею вимушена їздити з дідусем Степаном у село. Там на неї вірно чекає друг Вітька. Але невже він просто друг? Чи може між ними щось більше, скажімо – кохання? Бо саме так вирішують однокласники й беруть Ритку на кпини. І все б нічого, але й Неля приєднується до гурту, насміхається з Рити. І це справді жорстоко. У найнесподіваніший момент, коли весь світ наче налаштований проти неї, Ритка отримує і омріяний ґаджет, і нового друга. А ще – цінний життєвий досвід й знання про те, що всі шкільні клопоти, сварки з подругою чи непорозуміння з батьками ‒ то дрібниці, бо завтра буде новий день…

 

Ньюбері, Л. Дівчата за право вибору/ Л. Ньюбері. - Харків : Жорж, 2020. - 184 с.

 

12-річна Поллі мріє стати дослідницею. Проте її батьки вважають, що головна мета кожної дівчини ‒ вдало вийти заміж і стати покірною дружиною. Ну, це вже точно – ні! А як же подорожі світом, пригоди та небезпеки? Добре, що хоч нові сусідки розуміють і підтримують її. Едвіна і Вайолет ‒ суфражистки, учасниці руху за права жінок. Вони пропонують Поллі допомогти їм з організацією маршу вулицями Лондона на підтримку виборчого права для жінок. Дівчинка, звісно, погоджується, не підозрюючи, наскільки небезпечною виявиться ця пригода…

 

Олкотт, Л. Маленькі жінки / Л. Олкотт. - Харків : Фоліо, 2019. - 316 с. : іл. - (Шкільна бібліотека української та світової літератури).

 

Роман "Маленькі жінки" Луїзи Мей Олкотт збирає урожай слави вже майже два століття. Його називають одним з найвідоміших у світі творів американської літератури для юнацтва. Четверо юних сестер ‒ Мег, Джо, Бет та Емі, які народилися в заможній родині, а нині потерпають від бідності, хоч інколи й нарікають на долю, але день у день вчаться наповнювати душу добром та милосердям. Кожна з них має свої риси характеру, вирізняється неповторною зовнішністю і манерами, світобаченням та інтересами. Але вони люблять одна одну та батьків, вміють знаходити радість у простих речах і тим самим творять навколо себе атмосферу справжності, яка притягує інших.

27.04.2021

 

 

06.03.2021

Друзі!

А чи знаєте ви, що слово "енциклопедія" в перекладі з французької мови означає дослівно "коло наук". Комусь із вас, можливо, видасться нудним та нецікавим читати такі книги. Але це точно не про нові енциклопедії, що надійшли до нашої бібліотеки, адже вони подають інформацію в легкій, цікавій формі, містять багато яскравих майстерно виконаних ілюстрацій і зовсім не схожі на буденні шкільні підручники. Вони цікаві, захоплюючі, а іноді, навіть, веселі, а то й смішні, але найважливіше – суперкорисні. Бо саме ці книги не тільки здивують вас багатством нової інформації, але й подарують безліч нових відкриттів, розкриють захоплюючі таємниці і розкажуть про ще не відомі вам речі.

 

Вілліс, К. Ботанікум / К. Вілліс. – Львів : ВД Старого Лева, 2019. – 96 с. : іл.

А чи тримали ви коли-небудь в руках книгу-музей? «Ботанікум» саме така книга! І розділи у ній називаються галереями. Цей музей відкритий цілодобово і експонатами у ній виступають представники світу рослин. Тут є надзвичайна колекція рослин – від зовсім крихітних, які іноді навіть важко роздивитися неозброєним оком, до величезних, розміром з 20-поверховий будинок. Цікаво, чи не так? Загалом, за даними вчених, людству відомо близько півмільйона рослин. Ця книга-музей розповість вам про середовище та умови, в яких існують різні рослини, серед яких є і рослини-хижаки, і гриби, і лишайники найдивовижніших кольорів, і багато чого іншого.

Як рослини виникли, розвивались, еволюціонували та продовжують далі пристосовуватись у нашому світі? Чому без рослин не було б на Землі людей? Як саме рослини створюють та регулюють повітря? Про все це ви дізнаєтеся, відкривши унікальну книгу-музей «Ботанікум». А ще однією безумовною перевагою цієї книги є її чудові ілюстрації – великі, детальні, гарно промальовані до дрібничок. Здається, простягни руку – і торкнешся квітки дивовижної краси!

 

Манро, Р. А що, як?.. Серйозні відповіді на абсурдні питання / Р. Манро. – Харків : ВД Vivat, 2018. – 320 с. : іл.

А що, як усі люди на Землі одночасно посвітять на Місяць лазерними променями? А що, як комусь вдасться осушити всі океани? А що, як усі блискавки на світі вдарять в одне й те саме місце? Вам не приходили на думку подібні питання?

Автор цієї книги Ренделл Манро – інженер НАСА, учений, художник і творець веб-коміксів. У книзі він досліджує гіпотетичні головоломки – від філософських до наукових, у яких передбачається, наприклад, цілковите зникнення людства, чи хоча б по-справжньому великий вибух, і дає серйозні відповіді на найнеймовірніші запитання, які, можливо, ніколи не спадали вам на думку. Виявляється, про найсерйозніші наукові проблеми можна говорити легко і з великим гумором.

 

Нельсон, Дж. Історіум / Дж. Нельсон. – Львів : ВД Старого Лева, 2018. – 96 с. : іл.

Ще одна книга-музей – «Історіум». Історія людської цивілізації залишила по собі велику кількість матеріальної спадщини, познайомитися з якою надає можливість ця книга. Відкриваючи її, ви вирушите у незабутню подорож історичними епохами, дізнаєтеся про людей стародавнього світу та дослідите дивовижні речі, які вони по собі залишили. 130 експонатів цієї книги – артефакти стародавніх цивілізацій з усіх куточків світу: Африки, Америки, Європи, Азії, Середнього Сходу, Океанії. Знайомлячись з ними, ви дізнаєтеся про побут, традиції, релігію та культуру давніх народів. Ця книга дає вам унікальну можливість роздивитись історичні експонати зблизька, просто перебуваючи вдома. А допоможе вам в цьому значна кількість кольорових ілюстрацій та детальні фотографії експонатів.

 

Пуї, Ж.-Б. Енциклопедія неуків, бунтівників та інших геніїв / Ж.-Б. Пуї, С. Блох. – Львів : ВД Старого Лева, 2019. – 144 с. : іл.

Хто б міг подумати, коли герої цієї книги були малими дітьми, що з них виростуть великі люди, знаменитості, відомі всьому світові? Читаючи цю книгу, не одразу й віриться, що величні постаті, які фігурують у багатьох шкільних підручниках, були в дитинстві справжніми бешкетниками. Деякі історії про відомих людей викликають справжній подив: виявляється, що далеко не всі науковці були в школі найкращими учнями. Для прикладу, Томаса Едісона в школі вчитель називав телепнем. Але нині ми знаємо, що саме Едісон винайшов електричну лампочку, фонограф, телефон, телеграф, створив першу електростанцію і подав щонайменше 1000 патентів на свої винаходи!

Так, видатні люди були такими ж підлітками, як і ви, зі своїми переживаннями, труднощами в сім'ї і складнощами в навчанні. Шлях до успіху не завжди прямий і зрозумілий, іноді на ньому трапляються прикрощі і випробування. Проте, якщо докласти достатньо зусиль, можна досягнути будь-якої мети. І це беззаперечно!

А поки що спробуй відкрити для себе ці гучні імена по-новому і дізнатися більше про їхні зухвалі юні роки.

07.12.2020

Друзі!

Вчергове знайомимо вас з новенькими книгами, що надійшли до бібліотеки. На цей раз розповімо про твори сучасних українських письменників.

 

Кокотюха, А. Небезпечна спадщина : повісті / А. Кокотюха. – Київ : Довженко Букс, 2019. – 92 с.

У книзі представлені дві повісті: "Небезпечна спадщина" та "Собачі клопоти". Герої повісті "Небезпечна спадщина" Максим, Денис та їхня подруга Оксана, приїхавши в Карпати на фестиваль пісні, потрапляють у дивну і заплутану історію. Лишень уявіть собі: їм довелося ловити нечисту силу в затишному карпатському будиночку, що отримав у спадщину від свого дядька-мольфара українець з Канади Зорян Бачинський… А от у повісті "Собачі клопоти" розумник Максим Білан та силач Денис Черненко приходять на допомогу маленькій дівчинці, яка загубила свого песика. Відважним хлопцям таки вдається зруйнувати "бізнес" викрадачів домашніх улюбленців.

 

Русіна, О. Мія і місячне затемнення : повість / О. Русіна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 240 с.

Мії ніколи нудьгувати. Разом з однокласником Матвієм та його молодшим братом Людожерчиком вона постійно потрапляє у всілякі пригоди. І цих пригод стає ще більше, коли на порозі квартири з’являється незнайомець – як виявляється, Міїн тато. Настороженість дівчинки змінюється захватом – виявляється, тато працює в астрономічній обсерваторії! А це значить, що Мія, Матвій і Людожерчик теж зможуть туди потрапити. Але чи збудеться мрія насправді? Про це ви й дізнаєтеся з повісті, сповненої кумедних витівок і жартів.

 

Бачинський, А. З Ейнштейном у рюкзаку : повість / А. Бачинський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 152 с.

Для трьох однокласників – красеня-футболіста Олега, красуні Солі та тихого і таємно закоханого у Солю Юрка, мандрівка у гори, яка могла би стати чудовим відпочинком, обернулася несподіваною пригодою.

Як знання законів фізики та вміння застосувати їх на практиці допомогло підліткам у небезпечних для життя умовах – читайте у цій захоплюючій пригодницькій повісті.

 

Чернієнко, Ю. Помста : повість / Ю. Чернієнко. – Київ : ВЦ «Академія», 2019. – 160 с.

Міра мріє про нормальні стосунки, друзів, щире кохання, а натомість її шкільне життя – щоденне випробування. Вона стає жертвою цькування. Дівчинка готується до помсти. За три дні до випускного вона приходить у клас, одягнута в жилет, нашпигований вибухівкою, і… зачиняє двері. Що буде з десятком життів людей, які її кривдили – тепер вирішує тільки Міра. Рішуча, жорстка й безкомпромісна, як ніколи до цього. Вона кожному скаже все, що думає – привселюдно і прямо в очі. Ця книга – про право на помсту. Чи є воно в людини, це право? Які можуть бути його наслідки?

 

Гридін, С. Дорослі зненацька : повість / С. Гридін. – Львів : ВД Старого Лева, 2019. – 144 с.

Тимофію – шістнадцять, він живе з мамою, бо тато давно залишив родину. Він намагається добре вчитися в школі та ще знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій, п’ятнадцятирічній Юлі, доведеться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це непросто, коли сам ще майже дитина. Автор пропонує модель поведінки для підлітків, які потрапили в таку складну ситуацію. Батькам, що повністю довіряють своїм "дорослим" дітям, теж не завадить прочитати цю повість

 

ГЗахабура, В. Лепрекони / В. Захабура. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 176 с.

Гадаєте, ця книжка про міфічних ірландських персонажів? А от і ні! Вона про жвавих українських підлітків, які взувають до гімназії зелені черевики і називають себе спільнотою лепреконів. Друзі-лепрекони потерпають від набридливих вчителів, які ні сі¬ло ні впало можуть заборонити учням весну, а ще від надмірної чи недостатньої батьківської уваги та від застарілих стереотипів. А ще вони шукають себе, закохуються, хвилюються одне за одного й завжди готові прийти на допомогу. Адже дружба – їхній найбільший скарб.

20.08.2020

Друзі!

І знову для вас чергова порція інформації про новенькі книжки! Тож не баріться і пам’ятайте: книги сумують без вас!

 

Гадсон, К. Забагато моркви / К. Гадсон. – Львів : ВД Старого Лева, 2019. – 32 с. : іл.

Перед вами перша перекладена українською мовою книжка талановитої британської письменниці Кеті Гадсон з авторськими ілюстраціями. Добра історія про трохи нахабного і егоїстичного Кролика, який так любив моркву, що це приносило незручності його друзям. Дуже повчальна історія про дружбу, про вміння ділитися і про те, що колекціонувати потрібно в міру.

 

Горицвіт, Т. Червона панда на ім’я Феєрверк / Т. Горицвіт – Київ : АВІАЗ, 2019. – 96 с. : іл.

Як мурашкам вдається ніколи не спати? Чому в тигра смужки чорні, а не фіолетові? У якого дерева хвоїнки біль колючі: у кедра чи сосни? Хто придумує птахам пісні? Злива запитань з ранку і до вечора від малого панденятка змусила його маму відвести свого сина до вчителя. Панда на ім’я Феєрверк. Він такий один: яскравий, нестримний, невгамовний. Це він пізнає таємницю сніжного барса, заспокоїть розлюченого гімалайського ведмедя, пройде крізь кордони імператорської охорони, визволить друга з неволі й зупинить війну. Занурюйся скоріш і ти у світ пригод панди на ім’я Феєрверк!

 

Дерманський, С. Арктична пасіка / С. Дерманський. – Харків : ВД АССА, 2019. – 32 с. : іл. – (Читальня. Рівень 1)

Білий ведмідь живе в Арктиці, а Бурий ‒ у Карпатах. Це відомо всім. Але якось Білому ведмедю захотілося скуштувати меду, тож він вирішив написати своєму Бурому родичу. Проте, виконати бажання Білого виявилося зовсім непросто. Дотепний вірш Сашка Дерманського розповідає про дружню допомогу та цінність хорошого товариства.

 

Ерлін, К.-Й. Слоненя, яке хотіло заснути: незвичайна казка на добраніч / К-Й. Ерлін. – Київ : ВД АРТБУКС, 2019. – 28с. : іл. – (Читати – класно!)

Ця книга стала справжнісіньким хітом видавництва. Вона призначена для сімейного читання, бо це казка про слоненятко Софійку та її друзів, які допоможуть батькам швиденько укласти малечу спати. В основі казки – перевірені психологічні техніки для розслаблення. Тут продумано добір слів і побудову кожного речення, що неодмінно допоможе дитині підготуватися до відпочинку: «Сонне Кротеня та вся його сім’я вже спить. Але скоро й ми задрімаємо посеред чарівного лісу», - каже Слоненя Софія і позіхає. (позіхніть).» Солодкий та міцний сон вашій дитині гарантовано!

 

Лазуткіна, І. Єнотик Бо і повітряна куля / І. Лазуткіна. – Львів : ВД Старого Лева, 2019. – 104с. : іл.

Єнотик БО мріяв полетіти на повітряній кулі.

Так дуже сильно мріяв, що аж намалював її, свою мрію – велетенську повітряну кулю, на якій він буде подорожувати разом з кротиком Омом. Читайте про захопливі пригоди відважних повітроплавців!

14.08.2020

Друзі!

Ми знову раді представити вам новенькі книжки! Це тільки маленька частинка з того, що ми отримали нещодавно. Завітайте до бібліотеки і гарантовано знайдете собі не одну цікаву книгу. Тож не гайте часу. Книги вже зачекались на вас!

 

Грьонтвенд, Н. Суперліто : повість / Н. Грьонтвенд. – Львів : ВД Старого Лева, 2019. – 344 с. : іл.

 

«Любий щоденнику!» Так завжди звертається героїня книги Уда і розповідає йому про свої історії, пригоди, друзів, непорозуміння з батьками, відпочинок у літньому таборі. Та найголовніше – про кохання. Хто подобається більше – Ерік чи Альфі? Хто допоможе розібратись у перших почуттях?

Вагання і сумніви, щасливі і сумні моменти в житті: все як на американських гірках – вгору, вниз, вгору. Думаю, кожен читач знайде у головній героїні рису характеру, яка підходить саме йому. Дуже цікаво читати книгу саме влітку, у час тих розваг, які описані у книзі.

 

Мельникова, Д. Розбишацький детектив : повість / Д. Мельникова. – Київ : Фонтан казок, 2019. – 208 с. : іл. – (Книжка про мене)

 

Головні герої повісті – друзі-школярі Леся та Сер, тобто Сергій. Юним непосидам до вподоби встрявати у різні пригоди, метою яких є зробити добру справу. Якось у музеї зникає надзвичайно цінний артефакт – меч самого Святослава Хороброго! Це саме той князь, який, йдучи у похід, попереджав ворогів словами "Іду на ви!".

Із неймовірним завзяттям наші детективи беруться за розслідування. Цікаво, що, знайшовши злодія, Леся та Сер щиро шкодують, що розгадали головоломку і, навіть, просять поліцію не арештовувати його.

 

Марченко, М. Місто тіней : повість / М. Марченко. – Київ : Фонтан казок, 2019. – 360 с. – (Книжка про мене)

 

Дівчинка Марта, втративши матір, приїздить в інше місто до батька, якого майже не знає. Але... Вона приїздить не сама, а з янголом у кишені. Янгола звуть Серафін. І це новорічна прикраса, яку дуже любила мама дівчинки. По приїзді в нове місто Марта дістає його з кишені, щоб показати куди вони приїхали. І з цього моменту в історії починають відбуватися магічні дива. Бо насправді, це янгол щастя з Загубленого міста, що контролює злий чаклун Магнус. І з поверненням янгола до міста Тіней щастя теж повернеться.

Кінні, Дж. Щоденник слабака. Канікули псу під хвіст : роман у малюнках / Дж. Кінні. – Київ : ВД КМ-БУКС, 2019. – 224 с. : іл.

Кінні, Дж. Щоденник слабака. Третій зайвий : роман у малюнках / Дж. Кінні. – Київ : ВД КМ-БУКС, 2019. – 224 с. : іл.

 

Джеф Кінні – американський дитячий письменник та карикатурист. Світове визнання автору принесла книга «Щоденник слабака», яка започаткувала однойменну книжкову серію про життя та пригоди підлітка Ґреґа Гефлі. Книга одразу стала бестселером і послужила основою для створення повноцінного художнього фільму.

 

Літо! Чудовий час щоб зустрітися з друзями, навчитися чогось нового, зайнятися спортом... Ну або зробити як Ґреґ Гефлі – залишитися вдома та присвятити час проходженню улюблених відеоігор. Так, у Ґреґа свої плани на літо та свої погляди на цю пору року, так що він не має наміру від них відмовлятися, навіть, якщо усі навколо диктують свої правила, якими повинні бути справжні канікули: наприклад, його мама, яка впевнена, що літо варто проводити на свіжому повітрі. Яким же буде літо для сім'ї Гефлі? Читайте на сторінках «Канікули псу під хвіст»!

 

Дискотека у Ґреґовій школі на День Валентина перевернула все з ніг на голову. У такий важливий вечір Ґреґ боїться лишитися одинаком, тож відчайдушно шукає собі пару. У його найкращого друга Роулі теж печальні перспективи, але це слабо втішає. Несподіваний поворот дарує Ґреґові партнерку для танців, а Роулі стає зайвим. Проте за один вечір може статися багато всього, і ніколи не знаєш, хто все-таки знайде своє кохання.

 

Хочете відпочити і посміятись? Тоді ці книги точно для вас!

Гумор з неперевершеними ілюстраціями!

"Щоденник слабака " – це захоплюючі та цікаві книжки!!!

05.02.2020

Друзі!

Ми знову отримали купу новеньких книжок! Пропонуємо познайомитись лише з чотирма з них, бо про всі не розповіси. Та впевнені, що завітавши до бібліотеки, ви знайдете собі не одну цікаву книгу, яка прийдеться до смаку і вам, і вашим друзям. Тож гайда до бібліотеки. Книги вже зачекались на вас!

 

Андрусяк, І. Зайчикова книжечка : віршоказки / І. Андрусяк. – Київ : Фонтан казок, 2019. – 48 с. : іл.

"Зайчикова книжечка" призначена для читання дитині вголос та першого самостійного дитячого читання. Це пустотливі, іноді задумливі, часто веселі, незрідка ніжні й неодмінно добрі історії у віршованій формі. Кожна сторінка прикрашена ілюстраціями, що допомагає ще більше поринути у світ казок.

 

Гербіш, Н. Пуанти для Анни : повість / Н. Гербіш. – Львів: ВД Старого Лева, 2018. – 56 с. : іл.

Анна має величезну мрію: дівчинка понад усе хоче стати справжньою балериною. Відколи вона побачила на сцені театру тридцять два магічні фуете, Анна робить усе, аби її мрія справдилася, загартовує і тіло, і характер. Та чи легко бути танцівницею? Зі сцени балет видається казкою, а за лаштунками він часом нудніший за шкільну фізкультуру. Разом з Анною ти дізнаєшся, що таке релеве, реверанс, екзерсис, пліє, а також розкриєш багато інших балетних секретів. «Пуанти для Анни» – це ніжна та життєствердна історія про доброту, любов та родинне тепло.

 

Арєнєв, В. Відчайдушний боягуз / В. Арєнєв. – Львів : ВД Старого Лева, 2018. – 84 с. : іл.

Герой книжки Володимира Арєнєва «Відчайдушний боягуз» Данько ‒ звичайнісінький хлопчик, життя якого повне пригод: він блукає світами сновидінь, грає головну роль у захопливому фільмі, мандрує машиною часу в майбутнє та бореться із мікробами-прибульцями. Він вчиться долати труднощі, з якими щодня стикаються діти, і на допомогу йому приходять вірні друзі. Данько розуміє, що подолати страх можна, лише переставши боятись, а справжня сміливість полягає в допомозі тим, хто її потребує. І, звісно, ця книжка про дива, любов та підтримку й віру у краще.

 

Ягоджинська, Н. Суничні казки від Ніни Ягоджинської / Н. Ягоджинська. – Київ : Гамазин, 2019. – 60 с. : іл.

На лісовій галявині, де ростуть сунички, творяться дива. Це не прості сунички дозрівають у лісі, і поливає їх не лише дощ, а й казкова фея, яка за добрі справи віддячує чарівними мандрівками і пригодами: допоможе побувати у країні Доброландії, побачити різдвяного Ангелика, побороти жахливого павука, навчитися дружити й малювати, а ще – спробувати врятувати країну Велосипедію... Допомогти героям цих суничних казок, Русланчикові, Сашкові та Єві, можеш і ти! Гайда з нами!

 

Шановні друзі!

 

У цьому переліку ви знайдете лише невеличку частинку новинок літератури, які надійшли до наших фондів. Впевнені – і малеча, і підлітки, і батьки знайдуть собі книги до смаку, відвідавши нашу бібліотеку.

 

Тільна, О. Жовтий підводний човен: повість: літературно-художнє видання по Брайлю / О. Тільна. – Київ: Республіканський будинок звукозапису і друку, 2014. – 70с.

До фондів нашої книгозбірні надійшла нова українська книжка, надрукована шрифтом Брайля. Це повість "Жовтий підводний човен". Її автор, Ольга Тільна, сама має інвалідність по зору і є ще й автором комплексної програми реабілітації незрячих школярів для спеціальних навчальних закладів. Книга видана за програмою "Українська книга" у 2014 році. Повість порушує проблеми молодих людей з особливими потребами в сучасному суспільстві.

 

Екман, П. Чому діти брешуть. Як батьки можуть заохотити дітей бути чесними / П. Екман. – Київ: КМ Publishing, 2015. – 208 с., іл.

Майже всі опитані автором діти заявили, що отримали перший досвід безкарної брехні у віці від 5 до 7 років. Пол Екман пояснює, чому деякі діти брешуть більше, ніж інші, і який зв’язок між брехливістю дітей та їх пристосованістю до подальшого життя. Книга вкаже батькам на правильний спосіб спілкування зі своїми дітьми, допоможе впоратися з дитячою брехнею і навчить як запобігти її розвитку. Вона буде корисною не тільки фахівцям (вчителям, психологам, слідчим), а й усім батькам, які вже мали справу з обманом з боку власних дітей або яким ще належить боротися з ним.

 

Кові Ш. Сім звичок високоефективних підлітків. Путівник підлітка до успіху / Ш. Кові. – Львів: ВД Старого Лева, 2015. – 252с.: іл.

Цю книгу вже встигли оцінити підлітки по всьому світу – на сьогодні твір Шона Кові перекладений понад 30-ма мовами і став світовим бестселером. Це покроковий путівник для підлітків, який допоможе їм дійти із того місця, де вони є зараз, туди, де хочуть опинитися в майбутньому. Їхні цілі, мрії, плани – усе це здійсненне й досяжне. Просто потрібно знати, що допоможе правильно рухатися обраним шляхом. Ця книга Шона Кові стала для мільйонів підлітків школою самоповаги та успіху.

 

Лаврик, О. В. 1000 цікавих фактів про Україну / О. В. Лаврик. – Харків: Аргумент Принт, 2015. – 256с. – (Корисна книга)

У цій книжці зібрано кілька сотень цікавих фактів про все, що стосується України. Допитливий читач дізнається хто такі русичі, українці та малороси, про архітектурні шедеври та природні заповідники, малознані факти про українські пісні, народні традиції, національну кухню, цікаві факти з життя видатних українців. Видання стане при нагоді і учням, і студентам, і тим, хто просто небайдужий до України.

 

Подволоцький, А. Сокровенна історія Руси-України / А.Подволоцький. – Харків: Аргумент Принт, 2015. – 352с. – (Загадки минулого)

Який перший "богатир" згадується в давньоруських літописах? Хто такий Іван, король Руський? Чому князь Дмитро Вишневецький посварився з московським царем Іваном Грозним? Чому гетьман Сагайдачний не захопив Москву? У якій битві московська армія втратила більше дворян, ніж простих солдатів? Як цар Микола І наважився на викуп Тараса Шевченка? Чому команда "Динамо" (Київ) у 1937 році не стала чемпіоном СРСР з футболу? За яких обставин загинув Роман Шухевич? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете на сторінках книги "Сокровенна історія Руси-України".

 

Градова, А. Гетьмани України: історії про славу, мудрість і відвагу / А. Градова. - Харків: Аргумент Принт, 2015. – 352с. – (Загадки минулого)

У книзі зібрані біографії керманичів України – гетьманів, чия посада протягом кількох століть була уособленням непереможного прагнення нашого народу до волі та державної самостійності, а їхній життєвий шлях – славетними і водночас трагічними сторінками української історії. Тож читаймо про славу і зраду, мудрість і підлість, відвагу і слабкість та крізь призму століть вдивляймося в сьогодення.

 

Капранови, бр. Веселих свят! Український рік / бр. Капранови. – Київ: Гамазин, 2014. – 104с.: іл.

З чого починається кожне українське свято? З того, що батько чи мати питають дітей: "Чи знаєте ви, який нині день?" І разом згадують, що і як відзначають сьогодні. Саме завдяки цьому невмирущому маленькому сімейному ритуалу українці від прадавніх часів аж дотепер зберегли традицію народних свят і незгасимим вогником пронесли її крізь тисячі років випробувань та боротьби. У книзі ви знайдете все про головні українські свята – історію, традиції, прикмети, ритуали, а ще пісні з нотами, святкові страви із рецептами, ігри та забави, рукоділля зі схемами, багато малюнків та іншої корисної інформації. Книжка навчить святкувати українські свята по-сучасному і водночас так, як це робили наші дідусі та бабусі.

 

Саричев В. Д. Три століття козацького флоту / В. Саричев. – Запоріжжя: Кераміст, 2015. – 136 с.: іл.

Книга створена за даними наукових досліджень, у тому числі підводних археологічних експедицій біля о. Хортиця. Досліджується роль Запорозького козацтва в глобальних історичних процесах на прикладі його суднобудування та судноплавства. Його традиційно пов’язують із XVI - XVII ст. – часом численних походів легендарних "чайок" по Чорному морю. Але й у пізніші часи козацьке судноплавство та суднобудування не щезли. У XVIII ст., козацьке суднобудування набуло нових технологій, а "чайки", більше відомі вже як "дуби", залишалися тією зброєю, з якою запорожці брали участь у геополітичних процесах навколо чорноморського регіону. Це науково-популярне видання має численні ілюстрації та англійський переклад.

 

Мізелінська, А. Карти: ілюстрована мандрівка материками, морями та культурами світу / А. Мізелінська. – Львів: ВД Старого Лева, 2015. – 109с.:іл.

Понад 50 великих карт проведуть вас 6-ма континентами та 42-ма країнами. Безліч детальних зображень немов перенесуть вас у неймовірні куточки планети. Ви побачите могутні гейзери Ісландії, довгі каравани в пустелях Єгипту і величні міста майя в Мексиці. В Англії зіграєте в крикет, в Індії займетесь йогою, а в Китаї дізнаєтеся про теракотову армію. Книга відкриє перед вами найцікавіші місця світу і Батьківщини. "Карти" увійшли до 20 кращих книг премії "Найкраща книга Форуму видавців – 2014".

 

Греція: історія європейської цивілізації / Під ред. У. Еко. – Харків: Фоліо, 2015. – 863с.: іл. "Історія європейської цивілізації. Греція" – це сучасна енциклопедія історії Європи, яка надає повну картину політичного, військового та культурного світу Стародавньої Греції від початку палацової фази мінойської цивілізації (близько 2000 року до н. е.) до завершення Ахейської війни, останньої спроби відкритого повстання проти Риму (146 рік до н. е.).

Видання доповнене багатим ілюстративним матеріалом – всесвітньо відомими шедеврами із багатьох музеїв світу.

 

Школьник, Ю. К. Екзотичні птахи. Яскраве царство пернатих / Ю. К.Школьник. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 64с.: іл. – (Популярна енциклопедія сучасних знань)

Книга "Екзотичні птахи. Яскраве царство пернатих" – це парад найнезвичайніших птахів світу. На сторінках книги можна довідатися про птахів, які живуть серед льодів, про мешканців тропічних джунглів, посушливих пустель, печер, про дивні здатності пернатих, їхнє дивовижне пір’я і райські голоси. Ця прекрасно ілюстрована книга подарує сотні відкриттів. Тут ви знайдете захоплюючі статті, цікаві факти, яскраві ілюстрації.

 

Ананьєва, О. Г. Небезпечна природа. Незвичайні і грізні явища природи / О. Г.Ананьєва. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 64с.: іл.

За багато тисяч років люди неодноразово ставали свідками дивовижних і небезпечних явищ природи. Чи знали ви, наприклад, про дощ із жаб і нашестя сарани? Про те, що під час виверження вулкану пропав у безодні вод цілий острів? Ця книга про відомі й невідомі, небезпечні й незвичайні явища, серед яких – пилові бурі й падіння метеоритів, киплячі гейзери й руйнівні цунамі. Книга "Небезпечна природа" допоможе читачам зробити маленькі відкриття навколо себе, дасть додаткові відомості для підготовки доповідей про природні процеси і явища.

 

Кокотюха А. Таємниця підводного човна: пригодницька повість / А. Кокотюха. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 275с.: іл.

У Криму, на темному дні загадкової бухти, лежить «Сом» – один із перших підводних човнів українського Чорноморського флоту. Майже сто років тому його затопила команда, щоб він не дістався ворогам молодої Української держави. На борту «Сома» – справжній скарб, що може розкрити чимало таємниць і змінити уяву про один із героїчних епізодів нашої історії. Але що за чудовисько стереже вхід до цієї бухти? І хто полює за цим підводним скарбом, аби заволодіти ним і знищити таємницю? Про це хочуть дізнатися наші давні знайомі, невтомні шукачі скарбів: київські хлопці Данило й Богдан, їхня приятелька Галка з Полтавщини та незмінний член безстрашної команди, бойовий африканський страус на ім’я Футбол.

 

Матiяш Д. Марта з вулиці Святого Миколая: повість / Д. Матiяш. – Львів: ВД Старого Лева, 2016. – 240с.

Повість Дзвінки Матіяш адресована підліткам. В ній розповідається про життя звичайної тринадцятирічної дівчини, яка мріє стати художницею. Це оповідь про життя її рідних і друзів, про творчість і натхнення, живопис і музику, любов і втрату. Книга призначається підлітковій аудиторії, але її можуть почитати і старші, аби краще зрозуміти сутність підлітка. Сюжет у цій історії не пропонує нам дуже різких змін, чи якихось розумних роздумів про життя: все це покладається на людину. Але є й приємні моменти життя, які описані настільки деталістично, що, читаючи, ти потрапляєш у інший світ, іншу реальність, і повністю поглинаєшся нею.

 

Лірник, С. Казки Лірника Сашка / С. Лірник. – Київ: Гамазин, 2014. – 74с.: іл.

Казки Сашка Лірника ви звикли слухати в авторському виконанні: наживо на фестивалях, у відео- чи аудіозаписах. А недавно збірка його казок вийшла у книжковому форматі. Химерні і страшні, епічні і жартівливі казки Лірника Сашка поведуть вас аж за обрій. А там… козаки відважні, дівчата шляхетні, чумаки, цигани, відьми з хвостиками і нечиста сила з ріжками. Та найвидатніше – вони виховують українських патріотів і культурних людей, вчать добру, любові, родинним цінностям і хоробрості. Родзинкою книжки безумовно є 30 високохудожніх ілюстрацій, що не поступаються сучасним західноєвропейським анімаціям об’ємністю і образністю.

 

Ролінг, Д. Фантастичні звірі і де їх шукати / Д. Ролінг. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 128 с. "Фантастичні звірі…" – це копія книги, що нібито належить Гаррі Поттеру, авторства Ньюта Скамандера, відомого магічного зоолога. У книзі розглянута історія магічної зоології, описано 75 різних видів, знайдених по всьому світу. Інформація, що міститься в книзі, зібрана

Скамандером протягом багатьох років спостережень та подорожей п’ятьма континентами. Примітною особливістю книги є позначки, залишені Гаррі та Роном. Так, наприклад, з них ми дізнаємося, що Гогвортс знаходиться в Шотландії.

 

Нанетті, А. Мій дідусь був черешнею / А. Нанетті. – Львів: ВД Старого Лева, 2015. – 136с.: іл.

Ця книга – родинна історія хлопчика Тоніно, розказана від його імені. Така, що зачепить кожного знайомими ситуаціями, подіями, фразами і страхами. У Тоніно є мама й тато, які не завжди знаходять спільну мову. Є дідусь і бабуся міські, а є – сільські. І вони зовсім різні, бо живуть у різних світах. І саме сільські дідусь і бабуся словами, вчинками, тим, які вони є, відкривають перед Тоніно скарби емоцій, вчать розуміти себе й близьких, сприймати і переосмислювати навіть найскладніші речі та явища. Ця історія – повернення в дитинство і нагадування про те, що дива існують поряд з нами.

 

Гутовська-Адамчик, М. Дівчата з 13-ї вулиці: роман / М. Гутовська-Адамчик. – Львів: Урбіно, 2015. – 240 с.

Ви ще не читали такої відвертої, правдивої та проникливої книжки, де з надзвичайним розумінням описуються проблеми чотирнадцятирічних! Вічно похмура Агата, легковажна Клаудія й старанна відмінниця Зося – однокласниці, але не подруги. Занадто вони різні! Та несподівано доля зводить дівчат разом. Вони отримують незвичайне завдання – читати вголос їхній однолітці Магді, яка лежить у комі після нещасного випадку. Вражена Агата розуміє, що ця дівчина і є таємничою незнайомкою, яка віднедавна постійно їй снилася! Своїми здогадами вона ділиться із Клаудією та Зосею. Тепер у них є спільна мрія: Магда мусить прокинутися...

 

Штанко, К. Дракони, вперед!: пригодницько-детективна казкова повість / К. Штанко. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 272с.: іл.

Одна з найулюбленіших українських дитячих графіків Катерина Штанко майже закинула малювання. Замість ілюструвати чужі твори, вона вирішила писати свої. І що вже найнеймовірніше – з легкістю написала просто цікавенну казкову повість! Київський школяр, захопившись біологією, випадково вирощує... дракона, який круто змінює його звичне життя... Ця феєрична казка є певною мірою і детективом, і пародією на детектив. Тут і легке фентезі, і дитяча "бондіана", і багато пізнавальних моментів. Це перша повість визначної української ілюстраторки.

 

Воронина, Н. Таємне товариство боягузів, або засіб від переляку № 9: повість / Л. Воронина. – Київ: Знання, 2015. – 128с.: іл.

Дитяча пригодницька повість сучасної української письменниці Лесі Ворониної у 2012 році отримала премію "Дитяча книга року BBC". Хлопчик Клим, боягуз, що боїться хуліганів, одного разу дізнається про Таємне Товариство Боягузів. Вступивши до нього, він розкриває, що Землі загрожують прибульці з космосу, які поширюють вірус страху. Але ті, хто й так боягузи, можуть побороти страх і протистояти лиходіям. Клим потрапляє в пригоди у часі й просторі, щоб врятувати батьків, бабусю, друзів та увесь світ.

 

Льюис, Д. Джуди четвероногий герой: роман / Д. Льюис. – Харьков: Белгород: Клуб Семейного Досуга, 2015. – 336 с.

Крихітне цуценя, яке народилось у шумному Шанхаї у 1936 році, чекала незвичайна доля. Хоробрий малюк з дитинства прагнув до пригод. І незабаром Джуді опинився на борту британського військового судна. Йому потрібно було разом з командою патрулювати річку Янцзи, евакуювати людей з обложеного Сінгапуру, потрапити на безлюдний острів і нарівні з людьми пройти через пекло табору для військовополонених ... Його вражаючий талант відчувати небезпеку врятував не одне людське життя, а любляче серце допомагало вижити там, де, здавалося, не було ніякої надії ...